Počas druhej svetovej vojny najala spoločnosť afroamerických operátorov šijacích strojov a robotníkov do svojich tovární v San Franciscu, Santa Cruz a Vallejo v Kalifornii. Hoci sa niektorí, v tej dobe súčasní zamestnanci pred touto zmenou bránili a niektorí dokonca skončili, spoločnosť zo svojho záväzku integrovanej pracovnej sily neustúpila.
V roku 1960 znamenal povojnový úspech otvorenie ďalších šijacích zariadení. V tomto roku sa manažéri spoločnosti začali pozerať smerom za západ a ako miesto nového zariadenia bol vybraný Blackstone vo Virginii. Akonáhle však začali rokovania, zistilo sa, že mesto od spoločnosti očakáva otvorenie segregovaného zariadenia.
S vedomím, že tento prístup nie je v súlade s hodnotami spoločnosti, manažéri - najmä muž menom Tom Harris - oznámili plánovačom mesta, že pokiaľ by LS & Co. nemohla vytvoriť integrované zariadenie, hľadali by pre závod iné umiestnenie. Spoločnosť nakoniec v Blackstone zvíťazila a desegregované zariadenie bolo otvorené. Tento míľnik v histórii našej spoločnosti predstavoval jednu z prvých desegregovaných tovární v krajine v tej dobe. V skutočnosti LS & Co. desegregovala továreň ešte predtým, než bola federálne oprávnená. Tom zožal od vedenia spoločnosti za svoje rozhodnutie významný aplauz. Ešte pozoruhodnejšie však je, že táto akcia bola prijatá už celé štyri roky pred prijatím zákona o občianskych právach.
V 70. rokoch, s platnou legislatívou o rovnakých pracovných príležitostiach a pozitívnou diskrimináciou, spoločnosť LS & Co. formalizovala svoj dlhodobý záväzok podporovať rozmanitú pracovnú silu. Špeciálne náborové programy začali privádzať viac farebných ľudí a žien do oblastí organizácie, v ktorých neboli dostatočne zastúpení. V roku 1972 spoločnosť zaviedla Minority Purchasing Program, aby podporila rozmanitosť svojich predajcov. Do roku 1984 sa stala spoločnosť LS & Co. známou pre svoje sociálne programy a na Kolumbijskej univerzite obdržala cenu Lawrence A. Wienna za spoločenskú zodpovednosť firiem.
V 90. rokoch bola v centrále LS & Co zahájená iniciatíva Project Change, zameraná na boj proti rasovým predsudkom a inštitucionálnemu rasizmu v komunitách, kde spoločnosť podnikala. V roku 1996, Centrum Martina Luthera Kinga Jr. pre nenásilné sociálne zmeny udelilo spoločnosti Levi Strauss & Co. cenu Management Social Responsibility Award. Spoločnosť LS & Co. dostala prvé ocenenie Rona Browna za vedenie spoločnosti a za Project change v roku 1998. Vtedajší generálny riaditeľ Bob Haas prevzal za spoločnosť cenu na ceremoniáli v Bielom dome, ktorý vykonal prezident Clinton.
Nielenže záväzok rozmanitosti a sociálnej spravodlivosti v spoločnosti Levi Strauss & Co. pokračoval, ale počas posledných 70 rokov dokonca nabral na obrátkach. Spoločnosť LS & Co. si nikdy nevyberá ľahkú cestu pred tou správnou a je aj naďalej uznávaná za svoje vedúce postavenie v otázkach a udalostiach našej doby.