Webmorzsa-navigáció
A polgári jogok büszke öröksége
Martin Luther King napja minden évben emlékezteti az amerikaiakat a polgárjogi mozgalom hosszú történelmi útjára. Sok ember és szervezet már nagyon korán részt vett a probléma megoldásában, és a Levi Strauss & Co. is egy volt közülük.
A második világháború alatt a vállalat afroamerikai varrógépkezelőket és munkásokat vett fel a San Franciscóban, Santa Cruzban és a kaliforniai Vallejo-ban található gyáraiba. Bár néhány akkori alkalmazott ellenállt a változásnak, sőt néhányan fel is mondtak, a vállalat nem hátrált meg az integrált munkaerő iránti elkötelezettségétől.
Az 1960-ban a háború utáni sikert a további varrodák megnyitása jelentette. Ebben az évben a vállalat vezetői nyugat felé fordultak, és a virginiai Blackstone-t választották az új létesítmény helyszínéül. A tárgyalások megkezdését követően azonban kiderült, hogy a város elvárta, hogy a vállalat szegregált létesítményt nyisson.
Mivel tudták, hogy ez a megközelítés nincs összhangban a vállalat értékeivel, a vezetők - különösen egy Tom Harris nevű férfi - közölték a várostervezőkkel, hogy ha az LS & Co. nem tud integrált létesítményt létrehozni, akkor más helyet keresnek az üzemnek. A vállalat végül győzedelmeskedett Blackstone-ban, és megnyitották a deszegregált létesítményt. Cégünk ezen mérföldköve az ország egyik első deszegregált gyárát jelentette abban az időben. Valójában az LS & Co. még azelőtt deszegregálta az üzemet, hogy azt szövetségi szinten engedélyezték volna. Tom jelentős tapsot kapott a vállalat vezetőségétől a döntéséért. Még figyelemre méltóbb azonban, hogy ez az intézkedés négy évvel a polgárjogi törvény elfogadása előtt történt.
A 70-es években, az egyenlő foglalkoztatási lehetőségek és a pozitív diszkriminációra vonatkozó jogszabályok bevezetésével az LS & Co. hivatalossá tette a sokszínű munkaerő támogatása iránti hosszú távú elkötelezettségét. Különleges toborzási programok indultak, hogy több színes bőrű és nő kerüljön a szervezet olyan területeire, ahol alulreprezentáltak voltak. 1972-ben a vállalat bevezette a Minority Purchasing Programot, hogy ösztönözze a kereskedők sokszínűségét. 1984-re az LS & Co. társadalmi programjairól vált ismertté, és elnyerte a Columbia Egyetem Lawrence A. Wienn-díját a vállalatok társadalmi felelősségvállalásáért.
A 90-es években az LS & Co központjában elindult a Project Change nevű kezdeményezés, amelynek céljaa faji előítéletek és az intézményes rasszizmus elleni küzdelem volt azokban a közösségekben, ahol a vállalat üzleti tevékenységet folytatott. 1996-ban a Martin Luther King Jr. Center for Nonviolent Social Change a Levi Strauss & Co. vállalatnak ítélte oda a Management Social Responsibility Award-ot. Az LS & Co. 1998-ban kapta meg az első Ron Brown Leadership and Project Change díjat. Bob Haas, a vállalat akkori vezérigazgatója vette át a díjat a Fehér Házban Clinton elnök által rendezett ünnepségen.
A Levi Strauss & Co. elkötelezettsége a sokszínűség és a társadalmi igazságosság iránt nem csak folytatódott, hanem az elmúlt 70 évben még tovább erősödött. Az LS & Co. soha nem választja a könnyű utat a helyes helyett, és továbbra is elismert vezető szerepet tölt be korunk kérdéseiben és eseményeiben.